Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 5b aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się uczyć”. Celem projektu było rozwijanie umiejętności efektywnego uczenia się oraz poznawanie sposobów, które pomagają lepiej zapamiętywać i przyswajać nowe informacje.
Podczas realizacji kolejnych zadań uczniowie poznali różnorodne metody i techniki nauki i techniki zapamiętywania oraz sposoby organizacji czasu i miejsca pracy. Dzięki temu mogli odkryć, które strategie są dla nich najskuteczniejsze i jak uczyć się szybciej, łatwiej oraz bardziej świadomie.
Udział w projekcie był okazją do rozwijania samodzielności, kreatywności i odpowiedzialności za własny proces uczenia się. Zdobyte umiejętności z pewnością będą wspierać naszych uczniów w dalszej edukacji.
