Dzień Języka Niemieckiego

Dzień Języka Niemieckiego w SP 113

30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Odbył się on pod hasłem „Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”, czyli zwyczaje i obyczaje w krajach niemieckojęzycznych. A ponieważ Święta Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych i najbardziej rodzinnych świąt w roku, nasz dzisiejszy dzień w całości nawiązywał do zwyczajów bożonarodzeniowych.

Pierwsza część obchodów odbyła się na sali widowiskowej. Uświetniły ją występy naszych uczniów oraz zaproszonych przedszkolaków Przedszkola Nr 133, quizy, prezentacje i mini-konkursy. Druga część odbyła się na sali świetlicowej. Tutaj czekały na uczniów uczących się niemieckiego kolorowe stacje z zadaniami oraz poczęstunek. Młodsze dzieci oraz przedszkolaki zdobiły pierniczki, starsi uczniowie bawili się ucząc.

Trzecia część – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną oraz kalendarz adwentowy już wkrótce!

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmiku z Dnia Języka Niemieckiego w naszej szkole!

Małgorzata Urlich-Kornacka