Laboratoria Przyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” finansowany jest z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła otrzymała na ten cel 400 000 zł. Część z tej kwoty wydatkowana została w 2021 roku.

Elementy wyposażenia zakupione przez szkołę do 31.12.2021 r. w ramach programu Laboratoria Przyszłości – informacja

Elementy wyposażenia zakupione przez szkołę do 31.08.2022 r. w ramach programu Laboratoria Przyszłości – informacja

Zajęcia realizowane z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Wrzesień 2022